معاون رئیس جمهوری: دولت زمینه سرمایه گذاری و اشتغال را در مناطق محروم فراهم کرده است

به گزارش تابناك آذربايجان غربي:

جمشید انصاری در بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان تکاب از توابع آذربایجان غربی، اظهار کرد: بر اساس تدابیر و تلاش های دولت برای رفع موانع تولید، بانک های عامل تسهیلات مورد نیاز جهت اجرای طرح های توسعه در واحدهای تولیدی را تامین می کند.

به گفته وی در پی تاکید مقام معظم رهبری برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی دولت تدببیر و امید تدوین شده است تا ایران در افق چشم انداز ۲۰ ساله به توسعه پایدار برسد.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی های لازم برای ایجاد صنایع پائین دستی در مناطق محروم، اظهار کرد: زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق در سایه برجام و برخورداری از امنیت سرمایه گذاری فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، واحد تولید نخ پلی پرو اتیلن تکاب که دومین واحد تولیدی در نوع خود در سطح کشور به شمار می رود، از جمله واحدهایی بود که معاون رئیس جمهوری از آن بازدید کرد؛ برای راه اندازی این واحد تولیدی با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن نخ پلاستیکی، ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و با اجرای طرح توسعه این واحد تولیدی، میزان اشتغال زایی آن ۲ برابر می شود.

واحد تولید قند با ظرفیت تولید سالانه ۲ هزار تن قند کلوخ در شهرک صنعتی تکاب نیز دیگر واحدی بود که معاون رئیس جمهوری از آن بازدید کرد و پس از آن به بازدید از کارگاه جواهرسازی این شهرستان رفت؛ کارگاه جواهرسازی تکاب نیز با پنج میلیارد ریال سرمایه گذاری راه اندازی شده و به عنوان نخستین واحد تولید جواهرات و زیور آلات طلا در شهرستان تکاب فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا، جمشید انصاری در ابتدای ورود به تکاب و قبل از شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی در این شهرستان، با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا این شهرستان ادای احترام کرد.

شهرستان تکاب از سوی استاندار آذربایجان غربی به عنوان شهر هدف در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و معاون رئیس جمهوری که جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در این استان است، برای برگزاری نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی در سال مزین به ‘ اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال’ به تکاب سفر کرده بود
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *