ژاپن شرکت‌های چینی را تحریم کرد

به گزارش اقتصاد ایرانی: چندین شرکت از کشورهای مختلف جزو تحریم های ژاپن هستند و در این فهرست نام چند شخصیت حقیقی و حقوقی و همچنین ۲ شرکت چینی از جمله بانک «داندونگ» و شرکت کشتیرانی «گلوبال یونیتی» چین هم به چشم می خورد.

به گزارش ایرنا، تصمیم ژاپن در خصوص این تحریم ها در آخرین نشست کابینه دولت شینزو آبه مورد موافقت قرار گرفته است که بر اساس آن توکیو، دارایی های اشخاص و نهادهای مرتبط با موسسه های مالی و خرید و فروش کالاهای لوکس و ذغال سنگ و مواد معدنی دیگر را مسدود خواهد کرد.

«لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اقدام دولت ژاپن در مصاحبه ای گفت که کشورش مخالف تحریم های یکجانبه توکیو علیه اتباع و شرکت های چینی است.

وی خاطرنشان کرد که چنین اقدامی از سوی ژاپن در شرایطی صورت می گیرد که چین تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی را با دقت اجرا کرده است.

«لو کانگ» هشدار داد که چنانچه ژاپن این تصمیم نادرست خود را لغو نکند باعث موانع سیاسی بیشتری در روابط دو کشور و همکاری های آنها در باره کره شمالی خواهد شد و پیامدهای آن بر عهده توکیو خواهد بود.

گزارش ها حاکی است که آمریکا نیز خود را برای سلسله تحریم های جدید علیه برخی شرکت ها و بانک های چینی که به باور این کشور با کره شمالی همکاری می کنند، آماده کرده است.

سخنگوی چین اقدام ژاپن را به نوعی خودزنی توصیف کرد و گفت که چین هرگز تسلیم چنین اقداماتی نخواهد شد و آن را حرکتی نادرست در مناسبات دو کشور می داند
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *