گران ترین برج های جهان

پایگاه خبری رخ:

طبق تازه‌ترین تحلیل‌ها از بازده اجاره املاک و مستغلات جهانآسمانخراش های هنگ کنگ،گران ترین برج های جهان به شمار می روند.

به گزارش اقتصاد ایرانی و  تعادل، براساس تازه ترین گزارش موسسه ناظر بین المللی املاک و مستغلات «نایت فرانک» قیمت هر متر مربع از آسمانخراش های هنگ کنگ به ۸۰۰۰ دلار رسیده است که نسبت به ساختمان های بلند مرتبه توکیو با قیمت ۴۹۰۰ دلار برای هر متر مربع بیش از ۶۰ درصد بیشتر است.

برج های منهتن با هر متر مربع به قیمت ۳۷۰۰ دلار در رده سوم گران قیمت ترین آپارتمان های جهان قرار می گیرد. آپارتمان های بلند مرتبه سانفرانسیسکو با قیمت هر متر مربع ۲۵۰۰ دلار و «برج شهر» لندن با قیمت هر متر مربع ۲۴۵۰ دلار در رده های بعدی قرار می گیرند.

«آندرو سیم» رییس بخش بازارهای مالی در «نایت فرانک» می گوید: برای نخستین بار، ما ارزش سرمایه یی آسمانخراش های جهان را به طور تطبیقی بررسی کردیم. او توضیح داد که قیمت های املاک و مستغلات در هنگ کنگ در بالاترین سطوح جهانی قرار دارند. این مساله از سویی حاکی از اجاره بهای بلندترین آسمانخراش های جهان است و از سوی دیگر کمبود زمین برای توسعه ساخت وساز در آینده است. به همین سان، قیمت ها در مراکز مالی عمده مانند شانگهای، سنگاپور، منهتن و لندن توسط تقاضاهای بسیار زیاد از سوی شرکت های مالی حمایت می شود.

او افزود: در عین حال قیمت ساختمان های بلند مرتبه در سیدنی، ملبورن و چین تایپه خیلی بعید است که در دو سال آینده به شدت افزایش یابند. از این رو انتظار داریم، سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در املاک همچنان به دنبال سرمایه گذاری در مراکز مالی عمده جهان باشند

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که شرکت «هندرسون لند» توسعه گر هنگ کنگی به تازگی ۳میلیارد دلار برای یک مجموعه قدیمی پارکینگ خودرو پرداخت کرده که نشان دهنده ظرفیت بالای توسعه یی بازار ملک هنگ کنگ است. پرداخت چنین رقمی یک رکورد جدید در هنگ کنگ به شمار می رود و موسسه نایت فرانک می گوید که این معامله گران ترین شهر جهان را در جایگاهی حتی بسیار دورتر از همتایانش قرار می دهد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *