انگلستان حاضر به پرداخت ۴۰ میلیارد یورو غرامت برای ترک اتحادیه اروپا است

 به گزارش اقتصاد ایرانی و مهر به نقل از رویترز،روزنامه ساندی تلگراف با ذکر ۳ منبع بی نام که در مورد استراتژی خروج انگلستان مطلع بودند، گزارش داد که انگلستان آماده می شود تا ۴۰ میلیارد یورو (معادل ۴۷ میلیارد دلار) را به عنوان بخشی از توافق خود برای ترک اتحادیه اروپا به این اتحادیه پرداخت کند.

این روزنامه اضافه کرد که این پرداخت ها تنها به عنوان بخشی از توافقی که شامل قراردادهای تجاری باشد صورت خواهد گرفت.

اتحادیه اروپا مبلغ ۶۰ میلیارد یورو را برای ترک انگلستان از اتحادیه اروپا پیشنهاد داده و درخواست کرده قبل از این که مذاکرات در مورد مسائلی مانند توافقات تجاری آینده آغاز شود، موضوع بدهی های انگلستان حل وفصل شود.

این روزنامه اشاره کرد که مقامات انگلستان احتمالا پیشنهاد می دهند که سالی ۱۰ میلیارد یورو را به مدت ۳ سال پس از ترک اتحادیه اروپا در مارچ ۲۰۱۹، پرداخت کنند و سپس مبلغ پرداختی خود را در کنار مذاکرات مفصل تجاری، نهایی کنند.

این روزنامه به نقل از یکی از مقامات ارشد دولت انگلستان که نام او را ذکر نکرد گفت: ما می دانیم موضع اتحادیه اروپا ۶۰ میلیارد یورو است اما آخرین رقم آنها در واقع ۵۰ میلیارد یورو است. مبلغی که ما تمایل داریم به آنها بپردازیم نزدیک ۳۰ میلیارد دلار است اما در واقع آمادگی داریم تا در مبلغ ۴۰ میلیارد یورو توافق کنیم، هرچند سیاست مداران و عموم مردم هنوز به این مقدار رضایت داده اند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *