طیب‌نیا برنده جایزه بنیانگذار سنگاپور نوین شد

پایگاه خبری رخ:

 وزارت خارجه سنگاپور اعلام کرد علی طیب نیا، وزیر اقتصاد ایران  برنده جایزه سنگاپور نوین یا همان جایزه «لی کوان یو »شده است.

 نام این جایزه بزرگ از شخصیت نخستین، نخست وزیر سنگاپور گرفته شده است. لی کوآن یو  دولتمرد سنگاپوری بود. او از ۱۹۵۹ تا ۱۹۹۰ اولین نخست وزیر جمهوری سنگاپور بود. لی کوان یو، سنگارپور را از یک شهر بندری کوچک به یک کانون مهم اقتصادی جهان بدل کرد. وی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های سیاسی آسیای جنوب شرقی  باقی‌مانده‌است.

 

به گزارش دیپلماسی ایرانی و ایسنا، وزارت خارجه سنگاپور در نامه ای به سفارت ایران در این کشور اعلام کرد، علی طیب نیا برنده جایزه «لی کوان یو» (بنیانگذار سنگاپور نوین) شده است. این جایزه از سال ۱۹۹۱  به دولتمردان و شخصیت های ممتاز سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان اهدا شده است. اکنون نیز تصمیم بر این بوده است که این جایزه به وزیر اقتصاد ایران اهدا شود. از این رو از وی دعوت شده تا ۱۰ شهریورماه برای دریافت جایزه و شرکت در یک دوره فلوشیپ به سنگاپور سفر کند.

گفتنی است سنگاپور توانسته است تنها در ۵۰ سال درآمد سرانه خود را بیش از ۱۵ برابر افزایش دهد و اکنون جزو پنج کشور اول صادر کننده کالا در دنیاست.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *