اردوغان خطاب به رهبر حزب اپوزیسیون: شرم کن!

پایگاه خبری رخ:

رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از رهبر حزب اپوزیسیون و در واکنش به وی، که چندی پیش  در گفت وگو با یک روزنامه آلمانی از فضای حاکم در درون ترکیه انتقاد کرده بود خشم خود را نسبت به این حزب اعلام کرد و گفت: شرم کن که می گویی عدالت و آزادی در ترکیه نیست.

حزب جمهوری‌خواه خلق قدیمی‌ترین حزب سیاسی در جمهوری ترکیه و مهمترین حزب چپ میانه این کشور است که گرایش‌های ملی گرایانه، سوسیال دموکرات  و لائیک دارد .

این حزب در نهم سپتامبر سال ۱۹۲۳ از سوی مصطفی کمال آتا ترک رهبر جمهوری نوین ترکیه تأسیس شد و حزب اصلی اپوزیسیون ترکیه می‌باشد. رئیس این حزب «کمال قلیچ دار اوغلو» می‌باشد.

به گزارش دیپلماسی ایرانی و ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی در شهر ترابزن در شمال شرقی ترکیه با انتقاد از رهبر حزب اپوزیسیون این کشور گفت: زمانی که شما از آنکارا تا استانبول راهپیمایی می کردید چه کسی ایمنی شما را تضمین کرد؟ دولت ترکیه امنیت شما را تامین کرد. دولت ترکیه به شما این فرصت را داد. عدالت نیاز به شجاعت و مسئولیت دارد. اگر شما راهپیمایی می کنید که از اعضای فتو (وابسته به فتح الله گولن) و پ.ک.ک و داعش حمایت کنید، باید شرمگین باشید. ما می دانیم چه کسانی با شما در این راهپیمایی بودند.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به سرمایه گذاری های خارجی در ترکیه به خصوص در بخش انرژی با وجود تنش های اخیر با برلین گفت: هنوز اعتبار ترکیه در خارج از کشور در سطح خوبی قرار دارد. توجهی به حرف های آلمانی ها نکنید. آنها می توانند حرف بزنند اما درنهایت می فهمند که کار اشتباهی می کنند ولی آن زمان برای همه چیز بسیار دیر خواهد بود. ما کاری علیه آلمان ها انجام ندادیم اما آنها از راه خود منحرف شدند.

اردوغان سپس با اشاره به اقدامات حزب عدالت و توسعه در طول ۱۵ سال گذشته گفت: “حزب حاکم به ملت ترکیه خدمت می کند. ما خدمتگزار ملت هستیم نه رئیس آنها. امروز جهان درباره ترکیه صحبت می کند. امروز ترکیه به یک کشور ایده آل در جهان تبدیل شده است.”

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به انتخابات پیش رو در آلمان گفت: به دلیل برگزاری انتخابات در این کشور از یک سو برخی اظهاراتی را بیان می کنند اما مهم نیست آنها چه می کنند و چه مواضعی انتخاب می کنند. ما راه مستقیم خود را ادامه خواهیم داد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *