لیست اتهامات علیه همسر نتانیاهو

پایگاه خبری رخ:
 طبق گزارش رسانه های اسرائیلی ، دادستانی اسرائیل تصمیم دارد لیست اتهاماتی را علیه همسر بنیامین نتانیاهو ارائه دهد و

هفته گذشته ساره نتانیاهو برای تکمیل تحقیقات احضار شده بود.

بنیامین «بی‌بی» نتانیاهو نخست وزیر کنونی اسرائیل و رهبر کنونی حزب لیکود است. وی تنها نخست‌وزیر تاریخ  اسرائیل است که پس از تأسیس این کشور، در آن به دنیا آمده است.

نتانیاهو در اوت سال ۲۰۰۵ در اعتراض به طرح خروج شهرک نشینان اسرائیلی از غزه از پست خود در وزارت دارائی اسرائیل استعفا داد . او در اوت ۲۰۰۶ دوباره به ریاست حزب لیکود رسید.

به گزارش دیپلماسی ایرانی و ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قرار است لیست اتهاماتی علیه ساره نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در چهار پرونده فساد که ارزش آن به صدها هزار “شکل” می رسد، ارائه شود.
خود بنیامین نتانیاهو نیز با اتهامات فساد و رشوه و خیانت در امانت مواجه است.
براساس گزارش این شبکه، پرونده اول درباره مهندس برقی به نام “آوی فحیمه” است که ساره نتانیاهو اواخر هر هفته از وی برای رفتن به مقر خصوصی نتانیاهو در شهر قیساریه برای انجام کارهای مربوط به برق دعوت می کرده است. ساره نتانیاهو هزینه این کارها را از بودجه دولتی پرداخت کرده است.
مسئله دوم درباره پرستار زنی است که نتانیاهو او را برای مراقبت از پدرش استخدام کرده بود.
پرونده سوم درباره خرید اسباب و اثاثیه باغ دفتر نتانیاهو در قدس و انتقال آن به منزلش در قیساریه است. پرونده چهارم درباره هزینه های زیاد مهمانی در منزل نخست وزیر است.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *