کره‌شمالی کلاهک اتمی با قابلیت حمل موشکی ساخته است

به گزارش دیپلماسی ایرانی و  ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی به تحلیل انجام شده از سوی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا استناد کرده که می گوید: جامعه اطلاعاتی آمریکا عقیده دارد کره شمالی دارای سلاح های هسته ای قابل سوار شدن بر موشک های بالستیک از جمله موشک های بالستیک قاره پیما است.

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: هنوز مشخص نیست آیا کره شمالی با موفقیت این کلاهک کوچک تر هسته ای را آزمایش کرده یا خیر. هرچند که کره شمالی سال گذشته مدعی چنین آزمایشی شده بود.

این تحول به این معنی است که کره شمالی در مسیر دستیابی به یک موشک هسته ای کاربردی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

کره شمالی طی ماه های اخیر به لحاظ سرعت و پیشرفت برنامه موشکی خود زنگ خطر را برای جامعه بین المللی به صدا درآورده است. در واکنش به این امر اخیرا تحریم های جدیدی از سوی سازمان ملل علیه این کشور اعمال شد.

روزنامه واشنگتن پست گفت: ارزیابی جامعه اطلاعاتی از جانب دو مقام آمریکایی مطلع از این تحلیل اعلام شده است.

روزنامه واشنگتن پست در عین حال گزارش داد که یک ارزیابی اطلاعاتی دیگر برآورد کرده که کره شمالی اکنون نزدیک به ۶۰ سلاح هسته ای دارد که بیش از چیزی است که گمان برده می شد.

در همین حال دولت ژاپن نیز در یک گزارش گفت که کره شمالی در برنامه تسلیحاتی خود بعد از آزمایش های موفقیت آمیز موشک های بالستیک قاره پیما در هفته های اخیر وارد “یک مرحله جدید” شده است.

در این گزارش آمده است: می توان نتیجه گیری کرد که برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی پیشرفت قابل ملاحظه ای تاکنون داشته و امکان دارد که این کشور به قابلیت مینیاتوری کردن بمب های هسته ای به منظور تولید کلاهک دست پیدا کرده و اکنون کلاهک های هسته ای دارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *