هشدار کره‌شمالی درباره احتمال وقوع جنگ هسته‌ای

پایگاه تحلیلی-خبری رخ:

در پاسخ به آزمایشات موشکی اخیر کره ، آمریکا پنج بمب افکن آمریکایی خود را بر فراز این شبه جزیره به پرواز درآورد و این خشم  مقامات کره ای را به همراه داشت و به دنبال آن، کره واشنگتن را متهم کرد که این شبه جزیره را به سمت جنگ هسته ای سوق می دهد.

به گزارش  دیپلماسی ایرانی و ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی پرواز پنج بمب افکن آمریکایی بر فراز شبه جزیره کره در پاسخ به آزمایشات موشکی اخیر کره شمالی، روزنامه دولتی این کشور کمونیتسی”رودونگ”،  واشنگتن و سئول را متهم به افزایش تنش ها در منطقه کرده است.

اپیونگ یانگ این تمرین نظامی مشترک را یک اقدام تحریک آمیز نظامی خواند که می تواند منجر به آغاز جنگ هسته ای در شبه جزیره کره شود.

این روزنامه در سرمقاله ای با اشاره به تمرین نظامی اخیر میان کره جنوبی و آمریکا نوشت: واشنگتن با اقدامات خطرناک نظامی اش خطر جنگ هسته ای را در شبه جزیره کره به نقطه اوج رسانده است.

به تازگی بمب افکن های استراتژیک آمریکا بار دیگر بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمدند و این بار حتی از روی منطقه غیرنظامی شده میان دو کره نیز عبور کردند؛ اقدامی که در واقع واکنشی به آزمایش ها موشکی کره شمالی بود.

ارتش آمریکا این ماموریت را که با مشارکت جنگنده های کره جنوبی و ژاپن انجام شد، “یک نمایش دفاعی از سوی نیروهای هم پیمان و اتحاد میان سه متحد” اعلام کرده و تاکید کرد، این ماموریت تمرینی نشان دهنده تعهد آمریکا در قبال متحدانش است.

بمب افکن های B-۱B Lancer نیروی هوایی آمریکا از پایگاه هوایی اندرسن در جزیره گوآم در این ماموریت ۱۰ ساعته تمرینی در کنار جنگنده های ژاپن و کره جنوبی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آمدند.

به نوشته این روزنامه، هرگونه سوءتفاهم و یا اشتباه کوچک می تواند بلافاصله موجب آغاز جنگ هسته ای شود. جنگی که می تواند آغازگر یک جنگ جهانی دیگر در جهان باشد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *