احتمال توقیف املاک خانواده نواز شریف در لندن

پایگاه خبری رخ:

به دنبال برکناری نخست وزیر پاکستان به اتهام فساد مالی ،املاک چندین میلیون پوندی خانواده وی در لندن احتمالا توقیف می شود.

میان‌محمد نواز شریف نخست وزیر اسبق پاکستان و رهبر دومین حزب سیاسی بزرگ این کشور در ۲۵ دسامبر سال ۱۹۴۹ بود.

در پی اتهام فساد مالی بر اساس اسناد پاناما و تحقیقات انجام شده، دیوان عالی پاکستان در ژوئیه ۲۰۱۷ از نواز شریف به عنوان نخست وزیر این کشور سلب صلاحیت کرد و به برکناری وی رای داد. پس از صدور حکم دیوان عالی پاکستان، نواز شریف در تاریخ ۲۸ ژوئیه از سمت خود استعفا داد.

بر اساس اسناد منتشر شده پاناما، نواز شریف و خانواده وی در معاملات چند شرکت ثبت شده در خارج از پاکستان مشارکت داشته و دارای حساب‌هایی در خارج از پاکستان بودند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، نواز شریف، نخست وزیر برکنار شده پاکستان به تازگی توسط دیوان عالی این کشور به اتهام فساد مالی رد صلاحیت شده است.

با این حال دخالت نواز شریف در این مورد کم اهمیت است و مصداق فساد مالی نیست. وی به دریافت ۲۰۰۰ پوند از کمپانی حسن در دبی متهم است چون این مبلغ را اعلام نکرده و این مساله براساس قانون اساسی پاکستان یک جرم است.

نواز شریف گفته که هرگز چنین پولی را نگرفته و در جریان سخنرانی در اسلام آباد گفت: چگونه می توانم بابت پولی که دریافت نکردم، مالیات بدهم.

تیم مشترک تحقیقاتی در پاکستان مشخص کرده که نواز شریف تعدادی شرکت در لندن تاسیس کرده است. بازرسان می گویند که این دارایی ها از طریق راه های “غیررسمی و غیرعادی” به دست آمده و حسن شریف ۴۱ ساله به نیابت از خانواده در لندن این شرکت ها را تاسیس و اموال را اداره می کند.

آنها در ادامه بازرسی های خود گفتند: این یک ارزیابی و فرضیه قابل قبول است که املاک موجود در انگلیس به نام حسن شریف هستند یا به اسم کمپانی های وی و یا به اسم اعضای خانواده.

حسن شریف، ۴۱ ساله پسر نخست وزیر برکنار شده پاکستان در لندن زندگی می کند، دست کم ۱۵ خانه و دفتر در انگلیس دارد و هیچ منبع مشخص درآمدی هم ندارد. او اتهامات علیه پدرش را توطئه دانسته است.

این تحقیقات به وضعیت سه آپارتمان در منطقه “می فیر” در غرب لندن متعلق به خانواده شریف شامل خانه متعلق به پسر نواز شریف نیز می پردازد.

درکنار نواز شریف و حسن شریف، دارایی های مریم و حسین شریف نیز بخشی از تحقیقات است.

حسین و مریم از این املاک برای گرفتن وام بانکی هفت میلیون پوندی از بانک دویچه در ۲۰۰۸ استفاده کرده اند که جزئیات آن در اسناد پاناما آمده است.




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *