عینک های هوشمند در آینده جای تلفن های هوشمند را خواهند گرفت

به گزارش دیجیاتو: خرداد ماه امسال بود که یکی از تحلیلگران وال استریت به نام «جین مانستر»، پیش بینی کرد که عینک هوشمند واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد، و تاثیر آن روی بازار مصرف حتی از آیفون نیز  بیشتر خواهد بود.

حالا «الکس کیپمن» خالق هولولنز و «دونا سارکار» مدیر بخش ویندوز اینسایدر مایکروسافت نیز نظرات مشابهی را ارائه کرده و اظهار داشته اند عینک های هوشمند AR در آینده جای تلفن های هوشمند را خواهند گرفت.

از سوی دیگر خانم سارکار به مفهوم کلمه موبایل (به معنی قابل حمل) اشاره داشته و می گوید ابزارهای قابل حمل تنها به تلفن های همراه محدود نمی شوند. او از هولولنز به عنوان یک وسیله موبایل یاد کرده و معتقد است که در آینده، ابزارهای قابل حمل متفاوتی روانه بازار خواهند شد. وی همچنین خیره شدن به نمایشگرها را غیر طبیعی دانسته و آن را یکی از عوامل فاصله گرفتن از جامعه و تعاملات انسانی واقعی می داند.

 آقای کیپمن اعتقاد دارد اسمارت فون ها همین حالا هم از رده خارج بوده و مردم هنوز این مسئله را نمی دانند. او می گوید در آینده ابزارهای پوشیدنی هولوگرافیک، مانند عینک های هوشمند، جایگزین موبایل ها و تلویزیون ها می شوند؛ چرا که وقتی اپلیکیشن ها، ویدئوها، اطلاعات و حتی زندگی اجتماعی همواره در میدان دید کاربر باشد، دیگر نیازی به سایر نمایشگرها نخواهد بود.

با توجه به حرف های الکس کیپمن و دونا سارکار، و همچنین در نظر داشتن وضعیت کنونی بازار، می توان حدس زد که تغییر تکنولوژیک بزرگی در راه است. اما باید گفت که زمان دقیق این تحول، و آمادگی مصرف کنندگان برای پذیرش آن (گوگل گلس را یه یاد دارید؟) هنوز مشخص نیست.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *